OSPRZĘT ŚWIATŁOWODOWY

Na życzenie przygotowujemy indywidualne oferty

Firma MK-NET dysponuje dla swoich klientów pełną ofertą osprzętu oraz kabli światłowodowych. Na specjalne życzenie klientów przygotowujemy indywidualne oferty, po uprzednim ustaleniu konkretnych potrzeb i zakresu zapytania. Współpracujemy w tym zakresie z wiodącymi krajowymi producentami, dostawcami i dystrybutorami. W naszej ofercie znajdziecie Państwo:

OSPRZĘT

Pigtaile

Kable światłowodowe zakończone z jednej strony złączem światłowodowym (typ złączy do wyboru, np. FC, SC, LC, E2000), przeznaczone do spawania z kablem liniowym lub stacyjnym w przełącznicach ODF. W zależności od wymagań oferujemy pigtaile jednomodowe SM lub wielomodowe MM oraz w różnych długościach i wykonaniach samej powłoki włókien (tuba luźna lub ścisła).

OSPRZĘT

Patchcordy i multi-patchcordy

Kable światłowodowe połączeniowe, zakończone obustronnie złączami światłowodowymi jak wyżej, przeznaczone do łączenia urządzeń transmisyjnych ze stroną liniową kabla światłowodowego. Patchcordy wykonywane są w wersjach simplex (pojedyncze włókno) lub duplex (podwójne włókno), jako jedno lub wielomodowe, a także w różnych długościach, w zależności od potrzeb klienta.
Na specjalne zamówienia wykonujemy również patchcordy wielowłóknowe, tzw. multi-patchcordy, umieszczone we wspólnej powłoce ochronnej (luźna tuba lub rura ochronna typu peszel). Służą one najczęściej do realizacji korespondencji światłowodowej pomiędzy szafami ODF w większych węzłach transmisyjnych, usługowych lub serwerowniach.

OSPRZĘT

Tłumiki światłowodowe

Tłumiki to elementy toru światłowodowego których zadaniem jest ograniczenie mocy optycznej nadajnika. Konieczność tłumienia mocy sygnału optycznego wynika z konieczności dopasowania parametrów sygnału do poziomu akceptowanego przez odbiornik. Najczęściej występują jako elementy przelotowe o wybranym standardzie złącza światłowodowego (np. FC, SC, LC, E2000), charakteryzują się konkretnym parametrem tłumienia wyrażonym w dB, montowane są najczęściej w polach komutacyjnych przełącznic światłowodowych ODF.

OSPRZĘT

Przełącznice optyczne (ODF)

Przełącznice optyczne służą do zakańczania kabli liniowych oraz stacyjnych, posiadają wejścia kabli, rozdzielacze tub, tace spawów oraz pola komutacyjne, z odpowiednimi standardami złączy światłowodowych w zależności od wyboru i potrzeb klienta. Przełącznice ODF montowane są w węzłach transmisyjnych, centralach telefonicznych, serwerowniach, budynkach. Na przełącznicy dokonujemy łączenia (krosowania) zakończenia kabla światłowodowego (elementu pasywnego toru optycznego) z urządzeniem aktywnym (teletransmisyjnym), za pomocą odpowiednio dobranego kabla połączeniowego (patchcordu).

OSPRZĘT

Przełącznice panelowe (RACK MOUNT)

Przeznaczone są do montażu głównie wewnątrz budynków w szafach i stojakach o standardzie 19” lub 21”. Konstrukcja paneli w formie wysuwanej szuflady umożliwia wygodny montaż złączy oraz możliwość płynnej regulacji głębokości montażu przełącznicy w szafie. Przełącznice panelowe występują w różnych wysokościach (1U, 2U, 3U, 4U), pojemnościach (do 144 włókien) oraz wszystkich dostępnych standardach złączy światłowodowych, w zależności od potrzeb klienta.

OSPRZĘT

Przełącznice naścienne (WALL MOUNT)

Przeznaczone są do montażu w warunkach zewnętrznych (słupy, studnie kablowe, ściany budynków, różnorodnych konstrukcjach wsporczych) jak i wewnętrznych (piwnice, szyby kablowe, komory kablowe), umożliwiają zakończenie kabli światłowodowych wszelkich typów, a także przełączanie torów optycznych pomiędzy kablami liniowymi i urządzeniami końcowymi. Przełącznice naścienne pozwalają na szybki i prosty sposób terminować głównie kable liniowe, bez konieczności stosowania zajmujących dużo miejsca szaf ODF lub stojaków. Przełącznice optyczne naścienne najczęściej występują w pojemnościach od 36 do 288 włókien.

OSPRZĘT

Światłowodowe mufy liniowe

Są to osłona zabezpieczająca miejsca spawanych połączeń włókien jednego kabla światłowodowego z włóknami innego, umożliwia łączenie kabli lub ich rozgałęzienie. Mufa chroni spawy włókien przed czynnikami atmosferycznymi i mechanicznymi oraz pozwala na zarządzanie włóknami.
Mufy światłowodowe można stosować zarówno dla kabli kanałowych, doziemnych jak i napowietrznych. Niekiedy wewnątrz muf mogą występować pola komutacyjne, umożliwiające krosowanie (łączenie) poszczególnych włókien kabli w sposób mechaniczny (bez konieczności spawania). Mufy mogą występować jako uszczelniane termicznie oraz z uszczelnieniami mechanicznymi.

OSPRZĘT

Kabel światłowodowy

Kabel zawierający jedno lub więcej włókien szklanych, przewodzących impulsy światła. W telekomunikacji wykorzystuje się zwykle światło podczerwone, niewidzialne dla oka ludzkiego, ale o mocy mogącej uszkodzić nasz wzrok, przez co z reguły na kablach światłowodowych umieszcza się oznaczenia typu „Uwaga światłowód” lub „Uwaga niewidzialne promieniowanie laserowe”. Kable utworzone z włókien szklanych są odporne na zakłócenia elektromagnetyczne i mają dużą przepustowość bitową. Przy ich użyciu można osiągać szybkości przesyłania do 100 Gb/s; natomiast najszybsze systemy światłowodowe mogą prowadzić sygnał rzędu kilkudziesięciu Tb/s na pojedynczym włóknie światłowodowym.

Kable światłowodowe dzielimy na dwie kategorie:
Jednomodowe (SM - singlemode) – duży zasięg transmisji - do kilkudziesięciu kilometrów bez konieczności regeneracji sygnału (stosowane w sieciach dalekosiężnych, rozległych i dostępowych)
Wielomodowe (MM - multimode) – mały zasięg transmisji – do kilkuset metrów (stosowane najczęściej w sieciach lokalnych)

ZREALIZUJMY TWÓJ POMYSŁ, WSPÓLNIE!

Poświęć kilka minut i wyślij nam swoje wymagania, a my wrócimy z rozwiązaniem.

TOP